Skip to main content

Kodėl graikiškas oreganas?

Graikiškas oreganas yra kilęs iš Viduržemio jūros regiono, kuris pasižymi visuomet puikiu – saulėtu, šiltu ir sausu – klimatu, idealiai tinkančiu šiam senoviniam vaistiniam augalui. Oreganas daugiausia vartojamas skoniui ir kvapui suteikti, tačiau istoriškai jis buvo naudojamas kaip „specialus maistas“ dėl savo gydomųjų, antioksidacinių ir antibakterinių savybių, padedančių išvengti daugelio ligų.

Kalbinė oregano pavadinimo šaknis kilusi iš graikų kalbos žodžių „oros“ – reiškia kalną ir „ghanos“, reiškiantį ryškumą – švytintį kalną. Lietuvoje auga raudonėlis – tai lyg ir tie patys augalai, tačiau ,,Visi gurmanai“ graikišką augalą vadina būtent oreganu, nes iš tiesų jų skonis ir kvapas labai skiriasi – graikiškame yra didelė eterinio aliejaus koncentracija, jis yra labai kvapnus.

Beje, senovės graikams oreganas buvo džiaugsmo ir laimės simbolis, netgi buvo tradicija nuotakas ir jaunikius vainikuoti laurais ir oreganu.

Oregano privalumai

Graikai jau tūkstančius metų žinojo gydomąsias oregano savybes ir naudojo jį skausmui, raumenų spazmams, pilvo diegliams ir net apsinuodijimams malšinti. Šiandien moksliškai įrodyta, kad graikiškas raudonėlis pasižymi antioksidacinėmis ir antibakterinėmis savybėmis dėl didelės fenolių, tokių kaip timolis, karvakrolis ir rozmarino rūgštis, koncentracijos. Oregano nuoviras yra sutraukiantis, šiek tiek kartus ir tradiciškai Graikijoje naudojamas viduriavimui gydyti. Oregano aliejus buvo naudojamas dantų skausmui malšinti. Net Hipokratas vertino šio augalo antiseptines savybes.

Į savo racioną įtraukite graikišką raudonėlį – oreganą

Viduržemio jūros regiono virtuvėje oreganas yra būtinas, ypač graikams. Vietos gyventojai augalą skina kalnuose rankomis, tada oregano šakeles džiovina. Dėl savo kvapnumo  daugelyje graikiškų patiekalų oreganas naudojamas kaip vienintelis prieskoninis ingredientas. Jis dedamas į mėsą, prie jūros gėrybių, daržovių ir sūrio, siekiant puikaus ir ypatingo skonio. Arba barstomas ant salotų, picos, duonos ar omleto, kad būtų kvapniau ir skaniau. Daugelis mėgsta graikiškas salotas – puikus skonis neįsivaizduojamos be oregano!

Kur įsigyti kokybiško oregano?

„Visi gurmanai“ parduodamas oreganas auga prie Othrys kalno, Magnezijos regione, centrinėje Graikijoje. Uolėtas, sausas vietovės dirvožemis šiam augalui sudaro puikias sąlygas – jis sugeria visą karštos saulės energiją! Beje, senovės graikų mitologijoje Othrys buvo dieviškasis titanų kalnas ir Achilo vadovaujamos mirmidonų karalystės namai. Todėl mūsų parduodamas oreganas Jus priartins prie mitų ir legendų apipintos vietovės!

Mūsų asortimente oreganą galite įsigyti šakelėmis arba jau sutrintą ir paruoštą vartojimui: https://visigurmanai.lt/produkto-kategorija/prieskoniai-arbata/