Skip to main content

Neseniai sugrįžę iš Atėnų nusprendėme pasidalinti keliais patarimais apie kelionę į Graikijos sostinę ir kodėl ją verta rinktis, kaip savo kelionės tikslą. Atėnai vis dar nėra tokia populiari kryptis kaip Italijos ar Ispanijos miestai, todėl net ir tiesioginių skrydžių žiemos sezonu iš Lietuvos bent šiuo metu nėra. Bet Atėnus lankyti ir yra geriausia pavasarį, rudenį arba žiemą, nes vasaros metu mieste yra labai karšta, o galybė turistų, pasirinkę Atenus savo vasaros atostogoms, tiesiog užkemša gatves, viešbučius ir kitas vietas, taip apsunkindami pažintį su šiuo nuostabiu miestu.

Keliavimą po Atėnus ir patirtį mieste itin palengvina tai, kad graikai puikiai šneka angliškai, ko negalima pasakyti apie kitas pietų šalis, todėl viešbučiuose, parduotuvėse ar tavernose galima drąsiai kalbėti anglų kalba. Jei norite perskaityti graikiškus užrašus, iš pradžių už akių klius nesuprantama graikų abėcėlė, bet pradėjus gilintis dauguma raidžių bus pažįstamos iš matematikos ir fizikos pamokų, keletas raidžių sutampa su rusiška kirilica, todėl po kelių dienų, praleistų mieste, jau galima pradėti pamažu ir pačiam skaityti užrašus, pvz., populiarios maisto prekių parduotuvės Sklavenitis graikiškai rašosi ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ.

Keliauti po Atėnus geriausiai tinka puikiai išvystytas metro ir kitas viešasis transportas. Nesunkiai ir patogiai nusipirksite bilietus automatuose, o keliauti metro nėra brangu (vieno bilietėlio kaina 1,20 €, jis galioja 90 min, juo galite naudotis ir važiuodami autobusu). Visus maršrutus susirasti ir pagal juos naviguoti mieste galime per Google Maps programėlę. Apie bilietus galite sužinoti čia: https://www.athenstransport.com/english/tickets/

Aprašysime keletą lankomų vietų, apie kurias rečiau minima turistiniuose giduose.

LANKYTINOS ISTORINĖS IR ĮDOMIOS VIETOS

Lykabeto kalva (Lycabettus)

Miesto panoramą geriausia apžvelgti nuo Lykabeto kalvos (Lycabettus), nuo kurios prieš akis atsiveria visi didingieji Atėnai ir jo krantus skalaujanti Egėjo jūra. Į kalvą galima užlipti pėsčiomis arba keltis funikulieriumi (10 € į abi puses, 7€ – į vieną). Vaizdas puikus tiek dieną, tiek ir sutemus, o populiariausias laikas – saulei leidžiantis.

Nacionalinis archeologijos muziejus

Jei reikėtų išrinkti tik vieną muziejų, kurį privaloma aplankyti, tai būtų Nacionalinis archeologijos muziejus. Šis vienas įspūdingiausių muziejų pasaulyje yra sukaupęs neįkainojamas Antikos laikų skulptūras, artefaktus ir keramikos kolekcijas. Mokyklos istorijos vadovėlyje matytos Dzeuso, Afroditės, Atėnės skulptūros, graikų civilizacijos pradžios keramika ir aukso dirbiniai byloja apie turtingą senovės Graikijos istoriją. Įspūdis lieka neišdildomas. Muziejuje dažnai eksponuojamos ir laikinos privačios kolekcijos, todėl gali pasisekti pamatyti ir kitus sukauptus ypatingus lobius. Taip pat ir žmonių srautai vėsiuoju metų laikotarpiu nėra labai dideli, todėl muziejuje galėsite ramiai apžiūrėti eksponatus, kuriuos prieš tai matėte tik vadovėliuose, internete ar per televiziją.

Pirėjo uostas ir Flisvos marina

Laivyba Graikijoje turi gilias tradicijas ir yra viena svarbiausių ekonomikos šakų. Dėl savo geografinės vietos Graikija nuo neatmenamų laikų buvo viena svarbiausių laivybos šalių pasaulyje, jungianti Europą su Vidurio rytais ir Azija, taip pat kontroliuojanti jūrų kelią į Juodąją jūrą, kuris eina pro Graikijos salas. Todėl Atėnuose yra net keletas uostų ir prieplaukų, kurias patariame aplankyti. Lengviausia patekti į Pirėjo uostą (ką tik pratęsta naująja mėlynąja metro linija Oro uostas – Pirėjo uostas / Airport – Piraeus Port), kuriame švartuojasi keleiviniai keltai, jachtos ir kiti laivai. Gražiausia, mūsų manymu, yra Flisvos prieplauka (marina), kurioje prišvartuota dešimtys milijonų eurų vertės prabangių jachtų, viena už kitą įspūdingesnių. Šalia prieplaukos yra ir istorinis graikų karinis laivas Georgios Averof, kuris paverstas įdomiu muziejumi: jame galima pamatyti karinę įrangą, jūreivių ir kapitonų uniformas, patalpas bei prabangius admiraliteto kambarius. Iki Flisvos uosto (marinos) reikės važiuoti autobusu, kuriam tinka ir metro bilietas.

Parlamento rūmai

Priešais Parlamento rūmus esančioje Syntagma aikštėje galima pamatyti unikalų reiškinį – Garbės sargybos gvardiečių pasikeitimo ceremoniją. Reginys mums kiek neįprastas ir teatrališkas, bet be galo įspūdingas ir sutraukiantis minias turistų. Garbės sargyba keičiasi kas valandą, tad pamatyti šį reginį tikrai atrasite laiko.

Anafiotika

Garsiajame istoriniame Atėnų Plaka rajone yra 19-a pradžioje įsikūrusi Anafiotika kaimynystė. Tais laikais iš Kykladų (Cyclades) salų atvykę amatininkai prie Akropolio kalno šlaito paskubomis statėsi laikinus namus. Siauros, mašinomis neįvažiuojamos gatvės yra išsidėstę chaotiškai ir yra tarsi labirintas, kuriame nesunku ir pasiklysti. Beklaidžiojant gatvelėmis apima jausmas, kad esi ne didžiulėje sostinėje, o keliauji kažkokiame tolimame miestelyje. Patys bandėme ir žinome iš turistų pasakojimų, kad įdomu pasirinkti vis kitus maršrutus ir atrasti vis naujus Anafiotika vaizdus.

Centrinis maisto turgus

Tai viena įspūdingiausių vietų Atėnuose. Kvapai, spalvos, įvairiausi vaizdai, triukšmas, itin garsūs pardavėjų siūlymai ir žmonių minia susijungia į unikalią patirtį. Tai vienas didžiausių Europoje šviežios žuvies turgų, kuriame rasite visko – nuo tuno iki aštuonkojo ir kitokių mums net nelabai įprastų jūros gyvių. Taip pat yra šviežios mėsos skyrius, kuriame prieš akis mėsa ir kapojama, ir pjaustoma pagal kiekvieno poreikį, daugiausia galima pamatyti ėrienos. Vegetarų ir silpnesnių nervų žmones ši vieta nebūtinai sužavės, bet ją aplankyti įdomu, o nauda ir ta, kad visi turgaus prieigose gali nusipirkti alyvuogių, įvairių džiovintų vaisių, prieskonių bei arbatų.

RESTORANAI

Maistas – viena iš svarbių priežasčių apsilankyti Atėnuose! Šimtai restoranų, tavernų ir barų veikia iki pat vėlumos, todėl tikrai yra iš ko pasirinkti. Graikai yra įpratę sočiai valgyti antroje dienos pusėje ir net vėlai vakare, o vakarienės metu paprastai būna daugybė įvairių patiekalų. Visi esame girdėję apie aukštą graikų maisto kultūrą. Pateiksime keletą vietų, kurias esame aplankę ir kurios paliko gerus įspūdžius.

O Thanasis

O Thanasis yra vienas žinomiausių miesto restoranų-tavernų, įsikūręs pačioje Atėnų širdyje, kiekvieną dieną alsuojančia gyvybingumu ir šurmuliu. Jei tik randate laisvą staliuką, iškart ir sėskite, nes šis restoranas yra labai populiarus. Tikras ir paprastai paruoštas graikiškas maistas – tzatziki, souflaki (mėsos iešmeliai), pitos, graikiški kebabai – gyros – jums tikrai patiks ir dar kartą patirsite, kaip graikai iš paprastų produktų moka paruošti puikius patiekalus.

Restoranas O Thanasis:

https://othanasis.com/?lang=en

Mitropoleos 69, Atėnai 105 55

Tel. +302103244705

Mani Mani

Jaukus restoranas su išskirtiniu interjeru, įkvėptas Peloponeso pusiasalio pietinės dalies istorijos ir gamtos. Senoviniai receptai su modernumo prieskoniu, pagaminti iš klasikinių ingredientų ir sumaniai iki paskutinės detalės pateikti lėkštėse. Skonis puikus, pateikimas – nuostabus. Mes specialiai ėmėme dar ir kelis desertus, smalsaudami – koks skonis ir grožis bus vėl sukurtas. Aptarnaujantis personalas yra profesionalus ir malonus, todėl patars ką rinktis, o apsilankymas ilgam liks atmintyje.

Restoranas Mani Mani,

https://www.manimani.com.gr/en/

Falirou 10, Acropolis, Atėnai 117 42

+302109218180

Kuzina

Moderni graikiška virtuvė su apgalvotai parinktu meniu sujungia tradicijas su naujais kulinariniais atradimais. Pasaulinio lygio virtuvės šefas Aris Tsanaklidis nuolat eksperimentuoja ir ieško unikalių skonių, kuriuos perduoda restorano lankytojams. Meniu keičiamas du kartus į metus, taip siekiant panaudoti tuo metu šviežiausius produktus. Restoranas nuolat patenka į Michelin ir kitus pasaulinius gidus, kaip rekomenduojama vieta aplankyti. Restorano viršutiniame aukšte įrengta terasa ir baras su vienu geriausių vaizdų į Akropolį dar labiau sustiprins įspūdžius ir iš kelionės į Atėnus paliks nepamirštamus jausmus.

Restoranas Kuzina:

https://www.kuzina.gr/

Adrianoy 9, Atėnai, 105 55

+302103240133

Dar keletas puikių tavernų ir restoranų, kurias rekomenduojame:

Tavern Klimataria – prieiga internete: https://goo.gl/maps/oGrWzuX3NmCMdeNKA

Aris Tavern – prieiga internete: https://g.page/aristaverna?share

Karamanlidika – prieiga internete: https://g.page/Karamanlidika-Sokratous?share

Tiek įžvalgų iš Atėnų šiam kartui, o norint patirti graikiškus skonius laukiame mūsų e. parduotuvėje:

https://visigurmanai.lt/parduotuve/